Tumšās tēmas ilgstoša lietošana ikdienā - vai jums nav blakusparādību?

Esmu nedaudz sapīcis par programmām un vietnēm, kas pieejamas tikai modernajā tumšajā tēmā, kuru es nespēju ilgstoši palietot, jo pēc dažu minūšu teksta lasīšanas rodas “iedegšanas efekts”. Tas izpaužas tā, ka ja pēc tam paskatos apkārt uz gaišu papīru, gaišām durvīm, gaišu logu utt., tad acīs ņirb burtu atlikumi. Vajadzīga vismaz minūte, lai redze normalizētos.

Interesanti, kā ir pārējiem, kas ilgstoši izmanto tumšās tēmas un lasa daudz gaišu tekstu uz tumša fona? Vai tikai man ir tādas redzes īpatnības, ka burti “iedeg acīs”?
Tas gan nebūtu nekāds brīnums, jo man ir arī dažas citas redzes īpatnības :D

Ir redzēti viedokļi un pētījumi, ka tumšā tēma patiesībā ne pārāk palīdz redzei, jo evolūcijas gaitā redze ir pieradusi strādāt dienas režīmā, kur tumši objekti uz gaišāka fona, bet ne otrādi.
Piemēram:

utml.

Es pašlaik darbā pieturos pie noteikuma - ekrāna vidējam spilgtumam jābūt aptuveni tādā pat līmenī, kā blakus nolikta balta lapa. Ja nesakrīt, tad vai nu jāieslēdz gaisma, vai attēls jānoregulē tumšāks. Tad acīm ir ļoti komfortabli - var gan lasīt tekstu, gan jebkurā brīdī pārslēgties uz “reālo dzīvi” bez kādām blakusparādībām.

Protams, tumšā tēma labi noder viedtālruņos - naktī, lai neapžilbtu, ja jāpaskatās ekrānā un arī baterijas taupīšanai, taču nez, vai vajadzētu to tik ļoti popularizēt arī programmās, kas paredzētas ilgstošam darbam.

man riebj balti kliedzošie foni uz ekrāniem, jo tie ir superīgi tikai pie dabīgi atstarotās gaismas (kā grāmatas), nevis no izstarotās.

man tas ir nācis no veci zaļajiem vai dzintarīgajiem ekrāniem un, laicīgi pieregulējot spilgtumu, tas man palīdzējis saglabāt redzi bez nopietnām brillēm. acis bērnībā pabojāju lasot lasot grāmatas pustumsā.

Es arī izvairos ilgstoši lasīt tekstus uz melna fona. Pēc tam ņirb. Melnās tēmas jau salīdzinoši jaunums un pagaidām izdodas izvairīties.

Man programmas ir miksētos režīmos. Ir kas ir baltas, ir kas ir melnas. Piekrītu apgalvojumam, ka ilgi pie melna ekrāna parādās nogurums, bet līdzīgi ir arī pie balta ekrāna - tāpēc arī miksēju.