Esmu nedaudz sapīcis par programmām un vietnēm, kas pieejamas tikai modernajā tumšajā tēmā, kuru es nespēju ilgstoši palietot, jo pēc dažu minūšu teksta lasīšanas rodas “iedegšanas efekts”. Tas izpaužas tā, ka ja pēc tam paskatos apkārt uz gaišu papīru, gaišām durvīm, gaišu logu utt., tad acīs ņirb burtu atlikumi. Vajadzīga vismaz minūte, lai redze normalizētos.
Interesanti, kā ir pārējiem, kas ilgstoši izmanto tumšās tēmas un lasa daudz gaišu tekstu uz tumša fona? Vai tikai man ir tādas redzes īpatnības, ka burti “iedeg acīs”?
Tas gan nebūtu nekāds brīnums, jo man ir arī dažas citas redzes īpatnības :D
Ir redzēti viedokļi un pētījumi, ka tumšā tēma patiesībā ne pārāk palīdz redzei, jo evolūcijas gaitā redze ir pieradusi strādāt dienas režīmā, kur tumši objekti uz gaišāka fona, bet ne otrādi.
Piemēram:
utml.
Es pašlaik darbā pieturos pie noteikuma - ekrāna vidējam spilgtumam jābūt aptuveni tādā pat līmenī, kā blakus nolikta balta lapa. Ja nesakrīt, tad vai nu jāieslēdz gaisma, vai attēls jānoregulē tumšāks. Tad acīm ir ļoti komfortabli - var gan lasīt tekstu, gan jebkurā brīdī pārslēgties uz “reālo dzīvi” bez kādām blakusparādībām.
Protams, tumšā tēma labi noder viedtālruņos - naktī, lai neapžilbtu, ja jāpaskatās ekrānā un arī baterijas taupīšanai, taču nez, vai vajadzētu to tik ļoti popularizēt arī programmās, kas paredzētas ilgstošam darbam.