Ubuntu uz MacBook jeb Kristapa ļaunākais murgs

Tā kā manī nav ne mazākā cilvēcīguma, tad nekautrējoties uz aizlienēta MB Air uzštellēju Ubuntu. Labi, precizitātei palaidu Live versiju no USB, ļaujot datoram hiberēties, lai nenāktos katru reizi vadīt Wifi paroles.

Kāpēc? Pirmkārt tāpēc, ka macOS ir mēsls pašā saknē, nepiedāvājot nekādus civilizētus rīkus, piemēram, pareizrakstību. Dienā sadrukāju vidēji gan jau savus 1600…2000 vārdus, kas liek izmantot korektūras rīkus. Lieki piebilst, ka Mac viss notiek čerez Ž. Libre ofiss šobrīd vispār nevar uzstādīt savu OXT add-on failu, jo nokaras. Kaut kādus Kroko proofinga rīkus arī neizdevās ar otro reizi piekurbulēt. Uz Chrome pārlūka korektūra laikam ir tikai Win un Linux.

Tāpēc! Tikai tāpēc piešķīlu Ubuntu - tam pat Live versijā strādā gan ofiss, gan var iemānīt, lai Firefox pārbauda valodu. Iedomājies, kāds spēks būtu, ja to Ubuntu uzštellētu na fjegda uz nolāpītā MB…

Nepārbaudīju, bet ir sajūta, ka vienīgais Ubuntu Live CD nespēks ir izgaismotās klavieres kurināšana. Bet to tiešām nepārbaudīju.

Lai pasaulē vairojas prieks un saticība!

perversi…

[quote=Artis]Tā kā manī nav ne mazākā cilvēcīguma, tad nekautrējoties uz aizlienēta MB Air uzštellēju Ubuntu. Labi, precizitātei palaidu Live versiju no USB, ļaujot datoram hiberēties, lai nenāktos katru reizi vadīt Wifi paroles.

Kāpēc? Pirmkārt tāpēc, ka macOS ir mēsls pašā saknē, nepiedāvājot nekādus civilizētus rīkus, piemēram, pareizrakstību. Dienā sadrukāju vidēji gan jau savus 1600…2000 vārdus, kas liek izmantot korektūras rīkus. Lieki piebilst, ka Mac viss notiek čerez Ž. Libre ofiss šobrīd vispār nevar uzstādīt savu OXT add-on failu, jo nokaras. Kaut kādus Kroko proofinga rīkus arī neizdevās ar otro reizi piekurbulēt. Uz Chrome pārlūka korektūra laikam ir tikai Win un Linux.

Tāpēc! Tikai tāpēc piešķīlu Ubuntu - tam pat Live versijā strādā gan ofiss, gan var iemānīt, lai Firefox pārbauda valodu. Iedomājies, kāds spēks būtu, ja to Ubuntu uzštellētu na fjegda uz nolāpītā MB…

Nepārbaudīju, bet ir sajūta, ka vienīgais Ubuntu Live CD nespēks ir izgaismotās klavieres kurināšana. Bet to tiešām nepārbaudīju.

Lai pasaulē vairojas prieks un saticība!

[/quote]

A ko citu iesākt, ja vajag to proofingu, bet Mac turas tam pretī ar visām četrām?

Tev vajag redaktoru, nevis prūfingu. Latviešu valodā prūfings spēj tikai pusi kļūdu izķert. sākam-sakām. augsts-auksts. [quote=Artis]A ko citu iesākt, ja vajag to proofingu, bet Mac turas tam pretī ar visām četrām?[/quote]

Es esmu stulbs, bet ne tik debils. Bet kļūdas šad tad iezogas gan.

Uz āboliem (Book, Air, iMac) ir likts gan Ubuntu, gan Mint, gan Suse. Ar visu manu pingvīnmīlestību secinu, ka bez ļoti lielas vajadzības no tā nav jēgas. Čakars ar draiveriem (mazāks) un klaviatūru (jau nopietnāk) un vispār uz MacOS iet gandrīz viss tas pats, kas desktopa Linux-os plus fotodibens. Arī konsole ir normāla. Ar LibreOfice zem MacOS arī līdz šim problēmu nav bijis.

Man nav dižas mīlestības pret Linux, bet šoreiz spieda fakts, ka macOS ir totālā pakaļā ar latviešu valodas pareizrakstības pārbaudi. Tieši šī iemesla un īslaicīgās nepieciešamības dēļ uzmetu Ubuntu uz USB flash, palaidu uz MB Air un nemaz neinstalēju - datoru noliku čucēt, lai nav katru dienu jāpārvada Wifi paroles un jāsinhronizē Firefox.

Protams, uz Live CD mēs nevaram prasīt lai ietu klavieres gaismas, bet viss cits, šķiet, strādāja. Web kameru nepārbaudīju…

Kopumā, ja neskaita pretīgo Mac klavieri, esmu apmierināts pat ar Ubuntu Live CD uz Mac. Beidzot var kaut ko radīt un darīt!

Iespējams, ka Kursors.lv tomēr kādreiz izveiks testu par sadzīvošanu ar Linux ikdienā. Turam īkšķus!

Tilde nav nemaz tik slikta arī Makiem.

Tilde laika ir maksas produkts…

Tilde IR maksas produkts.

Tilde maksā 1€/mēn. un bieži mani glābj no komatu kļūdām gan Wordā, gan Pages.