Ups iekārta

Sveiki! Kādu UPS iesakat priekš mājas, kurā būtu nepieciešamas uzturēt WD My cloud un 1 stacionāro PC ar monitoru? Cik lasiju ka ir tadi kurus var pieslēgt pie WD my cloud. Ja teiksim pazūd elektriba un sāk darboties no akumalatora, tad WD sāk izslēgties. Varbūt pat ir iespēja teiksim, ka UPS atsūta email ka pazudusi elektrība.

APC ir standarts, kā kseroksi vai pamperi :)
ja nevēlies ekstras vai ietaupīt, tad tālāk arī nemeklē.

[edit] sry, nepiedomāju — kalkulators

Cik ilgi plāno uzturēt pie dzīvības(elektrības)?
Cik W patērē dators+monitors?

Kādas 20 min
Dators 600 w (baroklis), par monitoru nemācēšu precizi pateikt, Samsung ieliektais 27 monitors.
Bet gribas to kas pazino Wd par to ka viņam jāizsledzas, ja darbojas no baterijām

cik lasīts par WD NAS uzvedību, tas pats izslēdzas, kad upsis ziņo par <10% ņammas. ja tu uzrakstītu precīzu sava dzelža modeli, tad forumieši varētu to pārbaudīt.

no otras puses, pats esi gūglējis? ir kādas šaubas?

Laikam sis serijas numurs WDBCTL0020HWT-EESN

Par šo modeli kaut kā neatradās atsauksmes, cik labi sadarbojas ar UPS, kas pieslēdzami pa USB. Par šo te:


gan ir atsauksme, ka tas izslēdzas, kad UPS baterija nokrīt zem 10%.

Aizdomas, ka tas Home modelis būs pamatīgi novienkāršots un varbūt nesaturēs UPS atbalstu. Vismaz lietotāja rokasgrāmatā (ties, ne par EESN modeli, bet gan NESN - nez, ar ko tie atšķiras, varbūt vnk tirgus reģions) neatradu nekādu info.

Man pašam ir APC SMT750I (500 vatu; bet reālais visu manu iekārtu patēriņš ikdienā ir zem 300 vatiem, tā ka pilnībā pietiek). Nebija lēts, taču tā kā strādāju no mājām un gadās negaidīti elektrības norāvumi, tad apnika, ka pašā negaidītākā brīdī (piemēram, instalējot klientam steidzamu nodevumu produkcijas serverī) var pazaudēt vismaz vairākas minūtes darba. Portatīvais neder, jo lietoju jaudīgāku datoru - jākompilē, jādarbina virtuālās mašīnas.

Apsvēru arī citus variantus, piemēram, Cyber Power un Eaton, taču diemžēl izrādījās, ka tiem Eaton modeļiem, kas man derētu, ir ventilators, kas darbojas nepārtraukti un, pēc cilvēku stāstiem, ir diezgan skaļš. Ja UPS stāvēs kādā tālākā skapī, tad troksnis nav liela problēma, bet man visa saimniecība ir vienā istabas stūrī.

Kas vēl svarīgi - drošība. Pat APC gadās (ir video Youtube), kad akumulatori negaidīti uzbriest, un tad ir labāk, ka ir metāla korpuss, jo negribētos, ka kopā ar akumulatoru sakūst viss UPS vai pat sāk degt.

Vēl viens faktors - saderība ar APFC barošanas blokiem. Tie UPS, kas nedod laukā tīru sinusu, var ne pārāk labi sadarboties ar dažu ražotāju stacionāro datoru barošanas blokiem. Mans vecais UPS nebija ar sinusu, un ja tam izejā iespraudu vatmetru, lai noteiktu datora patēriņu, tad nabaga vatmetrs sāka nejauki sakarst - arī tam nepatika mazliet kantainā signāla forma.

Tātad, atlasot pēc parametriem 750VA, metāla korpuss, klusa darbība, tīrs sinuss, kaut cik stabila firma - variantu nebija nemaz tik daudz. Tāpēc SMT750I. Tam arī ir savi zemūdens akmeņi - komplektā esošais softs ir aizvēsturisks, atverams web pārlūkā, taču visi sertifikāti novecojuši. Arī instalators konfliktēja ar kādu manā datorā instalētu Visual Studio komponenti un nācās mazliet paķimerēties, lai uzinstalētu. Liels “fui” uz APC pusi par šādu attieksmi pret tik dārgu produktu. Bet par laimi tas atbalsta Windows noklusētos UPS draiverus, tāpēc var pilnībā iztikt neko neinstalējot. Tātad, ir cerība, ka USB komunikācija tam UPS ir tik standartizēta, ka tiktu galā arī ar Linux-bāzētiem NAS, kuri vispār atbalsta UPS.