USB Type-C iekš iPhone 8

jaunākās baumas liecina, ka jaunais aifons pāries uz usb-c. kas būtu ļoti loģisks un apsveicams solis. ja tas tā būs… būs riktīga bumba aksesuāru lauciņā! 3,5 džeka aizvākšana salīdzinājumā ar šo iksies kā zīdaiņa šļupsti!

https://9to5mac.com/2017/02/28/wsj-iphone-8-to-replace-lightning-connector-with-a-usb-c-port-feature-curved-oled-screen/

Es vakar arī redzēju tādus clickbaitīgus rakstus, taču palasot vairāk secināju, ka tā visdrīzāk nebūs. Telefona pusē visdrīzāk paliks Lighting ports, bet datu kabeļa otrā galā būs USB Type-C, lai kabeļi būtu savietojami ar jauno MacBook lādētājiem. Man šāda versija šķiet ticamāka.

nez… nav nākotnes laitninga kabelim viena vada konceptā. tad jau manīs :smiley: volstrītdžournals jau nav itkā baigie klikbaiteri

Neticās, ka šamējie pāries uz USB-C. Kaut vai tāpēc, ka tad tauta varēs lādēt āboltelefonus ar dažnedažādu ražotāju lādētājiem, kas āboluzņēmumam īsti neiet pie sirds.

nu redz… domāju ka aifoni sastāda 0,0001% no to ierīču skaita, kurās fiziski var iebakstīt kādu štekeri. No viena vada koncepcijas raugoties - protams, šis nulle komats ir absolūti nesvarīga un nenozīmīga padarīšana. Vienīgais ieguvējs pārejot uz c kabeli var būt tikai pats aplis

Ieguvējs? Kāpēc?

lojalitāte. no vienas puses jau ir it kā tā, ka visi vienmēr ir cepušies - kad no 32pina pārgāja uz laitningu, kad novāca 3,5mm, kad bukam ielika tikai vienu c portu, aizvāca magseifu… saražota vesela grēda hifi audiotehnikas ar 32pin ligzdu - viss vējā. Bet fanu lojalitāte ir palikusi. Tu domā, ka viņi nenorīs laitninga pazušanu? Apēdīs c vadu un ieguvums būs milzīgs! spraud jebko un jebkur - tas nozīmē, ka arī (piemēram) ausu ražotāji sasparosies zinot, ka ir tikai viens štekeris. gan jau vienu dienu c lizdas būs arī hifi kastēs. visur. [quote=krizdabz]Ieguvējs? Kāpēc?[/quote]

Es šoreiz vairāk domāju par to kāds ieguvums no šāda soļa būtu pašam Apple. Šobrīd viņi var smuki kontrolēt kādus kabeļus spraužam savos aifonos un tādējādi (dažbrīd šķietami) nodrošināt to uzticamību un drošību. Domā Apple sanāks sertificēt USB kabeļus? To tā tehniski vispār var izdarīt? Nu, proti, bāzt kabelī iekšā savus čipus un likt par sertifikāciju maksāt aksesuāru ražotājiem? Vai arī es kaut ko būtisku laižu garām?

nebūs nekas tur jābāž, nekādi čipi un sertifikācijas. teik it az it is. ja tā padomā - vadi ir pagātne. kad pēdējo reizi spraudi vadu kā datu kabeli? mākonis + bezvadu lādēšana + zilzobs un vispār caurumu var netaisīt. vads paliks specifiskām izvirtībām - straumēt 8k video vai hifi tehniku piespraust… vai izmantot telefonu kā monitoru jebkādām tehniskām ierīcēm - sākot no auto, dažādi industriāli agregāti utt. Nav no tā laitninga nekādas sratēģiskas jēgas. apple pelna uz aksesuāriem - tik baidos ka tieši paši kabeļi tur ir pīnati. Tāpat lielākie fanboji pirks apple kabeli. Un pērkot jaunu - tu tak dabū kabeli… tas viss stipri pārspīlēc ar tiem kabeļiem.

Tu tiešām domā, ka bezvadu uzlāde tik ātri kļūs par meinstrīma lietu? Ņemot vērā, ka Samsung to dara jau vairākus gadus, neizskatās, ka kāds īpaši savus telefonus lādētu bez vadiem. Tas vēl ir kādu 5 gadu jautājums un pa šo laiku arī no kabeļiem var nopelnīt daudz naudas.

Lai bezvadu lādēšana būtu ērta, tām lādēšanas virsmām ir jābūt visur. Automašīnās, mēbelēs un ēstuvēs. Un nevis jābūt pieejamām iegādei, bet reāli jābūt pieejamām. Tas, savukārt, notiks vispār 10 gadu laikā. Varbūt.

bet Tu piekrīti, ka laitnings (kas turklāt sēž uz usb 2) ir relikts? Lādēšanai pietiek ar diviem kontaktiem :smiley: Agri vai vēlu tur stāvēs usb-c. Ja ne šogad, tad max nākamgad. viena vada koncepcijas iemiesošanās ir neizbēgama. pat apple to ir sapratuse - skat. jaunos makbukus.

[quote=krizdabz]Tu tiešām domā, ka bezvadu uzlāde tik ātri kļūs par meinstrīma lietu? Ņemot vērā, ka Samsung to dara jau vairākus gadus, neizskatās, ka kāds īpaši savus telefonus lādētu bez vadiem. Tas vēl ir kādu 5 gadu jautājums un pa šo laiku arī no kabeļiem var nopelnīt daudz naudas.

Lai bezvadu lādēšana būtu ērta, tām lādēšanas virsmām ir jābūt visur. Automašīnās, mēbelēs un ēstuvēs. Un nevis jābūt pieejamām iegādei, bet reāli jābūt pieejamām. Tas, savukārt, notiks vispār 10 gadu laikā. Varbūt.[/quote]

Man nav pilnīgi nekādas problēmas ar Lightning vadiem. Tāpat to (vēl) apkārt ir vairāk nekā Type-C vadu.

tagad Tevi saprotu - būs tie visi dārgie vadi jāmet miskastē.

palasījos baumu analīzes. esot kaut kas pārprasts un ar 8to nākšot vads, kuram vienā galā laitnings - otrā - usb-c. šis jau ir interesanti: tātad, jaunais aifons būs paredzēts tikai pieslēgšanai pie tiem diviem nabaga makbukiem (vai kās tos sauc). Tas jau ir kuda radikālāks apjājiens pret lojālo aifonistu!

Pie Makbukiem un jaunajiem lādētājiem. Dongļi būs mūsu draugi.

ok. skatīsim tos cāļus rudenī. vismaz vērts paskatīties prezentāciju. MS vēl bija līmenī, samsungam so so, bet huawei ir vnk pzdc.[quote=krizdabz]Pie Makbukiem un jaunajiem lādētājiem. Dongļi būs mūsu draugi.[/quote]

jauni lādētāji - arī ir OK. :smiley: :smiley:

Brīnos, kā Eiropas Savienība nav par dažādajiem lādētājus standartiem paņēmusi Timu Kuku tur, kur citiem tas īsti nepatiktu.

Te būtu jāpalasa kas konkrēti ir noteikts ES. Ja mums ir Lightning porti, tātad likumiski tos var patērētājiem piedāvāt.

iirc, ja uzlādei tlf var pieslēgt USB 5V, tad ir OK.