Uzlādējamās AA baterijas 1.5V

parādījušās Li-Ion uzlādējamās baterijas, kas dod ārā 1.5V ar iebūvēta sprieguma regulatora palīdzību. starp tām pozitīvi izceļas kompānija JUGEE, kura spērusi vēl soli uz priekšu un baterija tā vietā, lai pamazām zaudētu spriegumu un beigās atslēgtos, dod ārā konstantus 1.5V līdz pat beigām un kad vairs nevar pavilkt pārslēdzas uz 1V, lai ierīcēm nostrādātu “low power” brīdinājuma režīms. lādētājs gan der tikai savs.

2 Likes

Ir manīts arī šāds brīnums - 1,6 V akumulatori. Dārgi gan… Un lādētājs arī dārgs.

cik lasīts, kopumā diezgan nestabila ķīmija, kuru ietekmē gan ražotāja uzlabojumi, gan lietošanas veids.
parasti pieminētās negatīvās īpašības:

  • pilnā uzlāde ir 1.85V, kas var nokaut dažu labu elektroniku;
  • ātra pašizlāde, īpaši pēc pirmajiem 30-50 uzlādes cikliem. pat nelietotas pēc mēneša būs jālādē;
  • uzlādes ciklu skaitu ļoti ietekmē lietošanas veids. lai arī ražotāji jau lielās, ka sasniedz līdz pat 800-1000 reizēm, reālie lietotāji ziņo arī par 200-300 reizēm.

tāpēc es speciāli atzīmēju, ka JUGEE ir ļoti interesanta pieeja, kas nodrošina stabilu, ilgstošu lietošanu.

Paldies par atbildi! Nebiju meklējis sīkāku info par šīm Ni-Zn baterijām, bet nu tagad ir skaidrs, ka tās varētu derēt vienīgi kabatas lukturītim.

kā reizi, pirms rakstīt es paskatījos vai ir kādi jaunumi inetā, un viens no testētājiem nokurināja tieši lukturīti ar parasto lampiņu (ne LED) :)

tā kā šīs baterijas ir gana jaudīgas, tad tās bieži lieto portatīvajās konsolēs, radiomodelismā, dažādos robotos vai elektromehāniskās iekārtās (kā, piemēram, elektriskais skrūvgriezis). pēdējais variants varētu būt viens no iemesliem, kāpēc daudziem uzlādes ciklu skaits ir tik katastrofāli mazs — skrūvgriezis/urbis/utt. parasti nekontrolē izlādi un tāpēc baterijas tiek nosēdinātas zem optimālajiem 20%, kad tās vajadzētu atkal uzlādēt.

1 Like