Vai Nokia kļuvusi par "disconnecting people"?

Šis būs tāds kā žēlabu, sūdzēšanās un arī brīdinājuma ieraksts - lai citi zinātu, ko varbūt labāk nepirkt.

Kad pirms gandrīz diviem gadiem meklēju jaunu telefonu, mani atlases kritēriji bija:

• pēc iespējas tīrāks Android
  • normāla kamera ar optisko stabilizāciju
  • nav flagmanis par nepamatoti augstu cenu

Kandidātu bija ļoti maz. Motorola, HTC, Nokia - lielākoties dēļ tā, ka reti kura firma iebūvē optisko stabilizāciju savos lētākajos modeļos.

Nokia 8.1 kāreiz bija atrodams par pieņemamu cenu 300 EUR. Ne flagmanis, bet arī ne pavisam lētais gals.

Sākumā viss šķita labi.

Taču vienu dienu telefons pēkšņi izslēdzās stāvot uz galda. Pēc ieslēgšanas paziņa man uzreiz zvanīja un teica, ka tikko neesot varējis mani sazvanīt. Domāju - nu kam negadās, varbūt vienreizēja problēma un telefonā kaut kas saķīlējās programmās.

Tomēr šo gadu laikā telefons ir paguvis jau vismaz trīs reizes tā izslēgties tieši brīdī, kad tiek saņemts kāds signāls - modinātāja zvans vai ienākošais zvans. Varētu jau veikt factory reset, taču nez, vai tas palīdzētu, jo problēma taču sākās tīrā telefonā jau pirmajā mēnesī! Slinkums arī resetot, jo izmantoju telefonā dažas autentifikācijas programmas, kas būs jāpārreģistrē, lai nepazaudētu piekļuvi svarīgām sistēmām.

Otra lieta - pamanīju, ka telefons sliktāk uzķer mobilo signālu. Staigājot pa Rimi, nācās ievērot, kuras vietas ir tās, no kurām labāk nezvanīt - vai nu nebūs zonas, vai otrā galā teiks, ka mani nedzird.

Nesen atnāca Android 11 atjauninājums. Tas ir kaut kas vēl trakāks. Ne tikai nepazuda problēma ar nejaušo izslēgšanos reizi mēnesī (biju cerējis, ka atjauninājums varbūt salabos šo nestabilitāti), bet arī zonas uztveramība kļuva daudz sliktāka. Pēdējās divas reizes, kad biju vietējā Rimi, nevarēju vispār atrast vietu, no kuras varētu kādu sazvanīt. Tai pat laikā man blakus cilvēki runāja pa saviem telefoniem.

Mjā, secinājumi… nekādi. Nākošreiz jāpērk Samsung? Bet man te viens cilvēks ziņo par savām ķibelēm ar Samsung - ka pa nakti kāds process aprij visu bateriju un nevar atrast, kas tas ir, veica factory reset, atinstalēts viss liekais - nepalīdz.

Tāda ir tā mūsdienu tehnika. Ražotāji pievērš lielāku uzmanību smukam dizainam, kamerām, bet aizmirst par pamata lietām - stabilitāti un zvanu kvalitāti.

Nevar visus Samsung tūlīt bāzt vienā maisā kā nakts bateriju rijējus, daudz kas atkarīgs ir arī no paša lietotāja.Sen tas bija kad lietoju S8+ un nekliboja, tagad S10+ arī neklibo.Budžeta trubas ir un paliek budžeta.

1 Like

Nokia 1 ari bija lielas problemas ar android jaunajam versijam. Loti specigi vilka uz pirceju ignoresanu

1 Like

Ja ar telefonu ir problēma, tad jāmēģina situāciju risināt ar rūpnīcas datu atiestatīšanu (factory reset) un stiepšanu uz servisu, ja tas nepalīdz.

Es nevērtētu pēc viena modeļa, jo tā sanācis, ka man bija līdzīga izvēle 3 telefoniem - visi Nokia, kur par visiem 3 vairāk pozitīva nekā negatīva ņemot vērā cenu. Tomēr jāsaprot, ka mūsdienu Android Nokia vairs nav tas, kas bija pirms tam.
3 Nokia:
Nokia 6, kuru pēc pusotra gada personīgas lietošanas atdevu mammai, kuru tagad jau 2 gadu lieto bez problēmām. Apmierināta. Kamera gan nav labākā, bet viņai tā nav problēma.
Pašam ir Nokia 8 Sirocco, par kuru esmu apmierināts, ja neskaita, pāris mazās kļūdas, kuras ilgi neizlaboja pēc pēdējā lielā atjauninājuma (bet nu ir pazudušas) Kamera arī nav labākā, bet arī man tas nav vajadzīgs.
Sievai iegādājos Nokia 6.1 plus (arī saukts x6), kuru viņa lietoja gandrīz divus gadus, un tad atdeva savai mammai, jo viņas vecais Samsung galīgi vairs neatbilda mūsdienu prasībām. Šim telefonam bija smagas lietošanas dēļ un slikta tehniskā dizaina dēļ usb-c kontakta problēma, ko lēti vietēja servisā sataisīja dienas laikā. Vispārēji ļoti glīts telefons.
Varbūt man veicas, bet nu pašreiz izskatās, ka nākošo sev tāpat ņemtu Nokia.

Grūti ar tādiem niķiem, ko servisā neiespējami stabili atkārtot. Patvaļīga izslēgšanās pāris reizes gadā - mjā, nez, ko serviss darītu ar šādu sūdzību un kā pēc tam pierādītu, ka problēma ir novērsta.

N79 un Lumia man arī ir, un abi darbojās labi. N79 vēl arvien tiek lietots.