Vecāku interneta kontrole datorā

Vai ir kādas iespējas kontrolēt skolnieces piekļuvi internetam parastajā datorā ar Windowu tādā veidā, ka viņa noteikta laika periodos tiek tikai noteiktās web-vietnēs un nekur citur? Piemēram tikai e-klase.lv, uzdevumi.lv, wikipedia.lv, utt.

Varbūt veiksmīgi lietojat kādu programmu šādam mērķim un varat padalīties, kāda tā ir? Derētu arī maksas programmatūra, ja jūsu praksē ilgstoši sevi labi pierādījusi.
Informācijai: telefonam (Samsungam) lietoju Family Link. - dažreiz ok, dažreiz viņa apiet caur Safe Mode (diemžēl šajā ziņā apķērīga…), bet tad viņai kaut ko citu ir neērti lietot, līdz ar to šis risinājums Androidam ir daudz maz ok. Izmēģināti arī citi, bet tur viss bija garām.
Ja lieto I-phone - tur arī mēģināts ierobežot, bet tur viņa apiet vēl vieglāk, nekas ilgtermiņā efektīvs nav atrasts, bet būtu jauki, ja jūs painformētu par ko efektīvu, ko lietojat un pusaudži neapiet.

Microsoft Family Safety mēģināji?
Windows, Android, iOS.

No virsraksta sapratu ka kāds mēģina ierobežot savu vecāku darbību internetā :wink:

digitalk: Nē, es neko nemēģināju. Izvairos vairs mēģināt, kamēr nav atsauksmes par to, ka konkrēti šim mērķim tiek lietots un veiksmīgi. Vai šo šim mērķim veiksmīgi lietojat?

Window ir iespēja uztaisīt Family (katrs tad ielogojas ar savu kontu). Bērnu konti, tad arī jānoformē kā children. Tad vecāks var norādīt katram bērnam kopējo stundu laiku diennaktī cik tas var lietot. Un laiku no cikiem līdz cikiem viņš var šo savu laiku izmantot.
Piemēram, no 08:00-21:00 darba dienās bērnam ir limits 5 stundas. Ja vajag vairāk, tad bērns var nosūtīt pieprasījumu uz vecāka e-pastu. Unt tad vecāks var no pat no telefona iedot papildus laiku.
Bet par konkrētām saitēm nezinu. Man liekas nevar. Vai nu bērns tiek datorā ar savu kontu vai nē.

Paldies! Tomēr īsti nesapratu - kāpēc jāveido vairāki konti, ja katram ir savs dators? Patiesībā īsti nav nepieciešamības ierobežot datora lietošanas laiku, bet ir nepieciešamība, lai bērnam ir iespēja neierobežoti lietot internetu, bet tikai vecāka norādītas web-vietnes. Piemēram, lai ir iespēja pēc 18:00 šo ierobežojumu atcelt, kad vecāki ierodas mājās, tad lai lieto visu pēc kārtas, bet līdz 18:00 - tikai noteiktas web-vietnes mācībām.

Lai neveidotu jaunu tēmu, bet par šo pašu tēmu :slight_smile:

Vai ir iespējams nobloķēt tādas lapās kā youtube, roblox (un tā veidīgās spēles) datorā, lai skolnieks izmantotu tikai e-klasi, uzdevumi.lv. Jo ir tendence pārslēgties, kamēr “gan jau vecāki nepamanīs”.

+vēl - dēls izmanto sievas portatīvo, kur iekšā 10.Windows (nav kreisais) - tad, varbūt pat derētu Family saistītais.

Lietoju https://www.qustodio.com. Dators Windows 10 un bērnam nav administratora tiesības. Galvenā fīča, ka darba dienās dators automātiski ir nolokots 20.00-06.00. Spēles pēc izvēles varu bloķēt no sava telefona. YouTube mājas tīklā pavisam var nobloķēt ar DNS filtru (piemēram https://pi-hole.net). Taču tas tomēr vajadzīgs skolas lietām un atļauta eklase jau ir gateway un pārējo saturu…

Vēl apsveru iespēju likt bērnam uz datora palaist https://obsproject.com lai kasto sava ekrāna saturu uz televizoru istabā, kur strādāju.

Win 10 ir opcija bērnu konts, kas ir sajūgts kopā ar Family link u.t.t. Kad tas ir izveidots, tad viss menedžējas no šejienes account.microsoft.com. Instrukcijas, kā ieslēgt var atrast caur google. Lietoju vairāk, kā gadu savam vecākajam bērnam, pagaidām kā apiet kontroli vēl nav atklājis. Uz telefona gan var apie ar SIM kartes manipulācijām, bet uz windows strādā godam. Patreiz esmu ierobežojis laikus, aplikācijas un apmeklējamos web resursus. Skolniekam piekļuve ir tikai skolai vajadzīgām aplikācijām un web resursiem. Laikā , kad nebija kontrole, tad tika spēlētas spēlītes un sēdēts jūtubē…nu vairs nē.

Cik man ir bijusi pieredze, tieši ierobežošana rada atkarību, Agri vai vēlu vecāku kontrole beidzas, un tad tiek piepildīs “bērnības sapnis” . Aizliegtais auglis vienmēr liekas saldāks… Tā kā stingri padomājiet…

2 Likes