VID čeku loterija un EDS

gabaliņš no FAQ

Kā attīstīsies čeku loterija?
Plānots ieviest iespēju čekus skenēt mājas lapā, lietojot tajā iebūvēto spraudni. Paredzēts nodrošinot automātisko datu nolasīšanu un atpazīšanu, skenējot čeku. Ar lietotāju palīdzību sistēma tiks apmācīta, lai nodrošinātu aizvien kvalitatīvāku čeku skenēšanas un atpazīšanas sistēmu.
Plānots ieviest vidi datu iesniegšanai dalībai loterijā elektroniskajiem tirgotājiem.
Nākotnē plānots ieviest automatizētu čeku datu iesniegšanu dalībai čeku loterijā.

pēdējos gados sāk izskatīties, ka VID pieņēmis darbā arī gudrus cilvēkus EDS sistēmas izstrādei. uzlabojumi ir acīmredzami, tagad šis «gājiens ar zirdziņu» — loterijas dalībnieki brīvprātīgi apmācīs čeku atpazīšanas sistēmu. jādomā, ka gala rezultātā grāmatvežiem, IK un pašnodarbinātajiem atliks čekus tikai ieskanēt ar EDS spraudni un dati automātiski uzkrāsies atskaitēs un bilancē.

šitā vēl nonāks līdz situācijai, kad individuāļiem un mikro biznesam vispār grāmatvedības sloga nebūs, ja pieņems tikai bezskaidros norēķinus — viss pārsūtīsies (pus)automātiski un nokārtot nodokļus varēs ar pogas nospiedienu. :)

3 Likes

Varu vien iedomāties, kā te tūlīt sacepsies grāmatvedības datu šmugulētāji.

nu nez, gan jau paklusēs — nav jēgas «iznākt no skapja» ;)

un lai arī man ir negatīva attieksme pret valsts nodokļu politiku mazajam biznesam un es viennozīmīgi atbalstu skaidras naudas apriti kā pretsvaru uzspiestajiem banku “pakalpojumiem”, bet mani iepriecina utopiskā ideja, ka valsts varētu kaut ko tādu realizēt.

Šāda līmeņa projektiem VID nevis pieņem darbā gudrus cilvēkus, bet gan rīko iepirkumu konkursus. Ar tehnisko pusi VIDam te mazs sakars.

Jau šogad pamanīju, ka attaisnoto izdevumu čeki ieskanējas un atpazīstas pat ļoti labi. Tā kā viss tur ir uztaisīts, jā varbūt noderēs sistēmas uzlabošanai. Galu galā, tikai ar automātisku atpazīšanu viņi, gan jau sadūšojās izsludināt tādu loteriju.

kādam no VID jau arī jāsastāda konkursa nolikums, ne jau no zila gaisa rodas vajadzīgā sistēmas funkcionalitāte, tā tiek pieprasīta izstrādātājam.

Es jau nesaku ka VIDā nav gudru cilvēku, bet gan ka netiek speciāli pieņemti darbā programmētāji kas to sistēmu veido…

Kā tad nu klusēs? Rekur nemaksātāju atbilde: čeku dedzināšana :stuck_out_tongue:
https://skaties.lv/izklaide/raibumi/lai-nauda-atgriezas-ceku-dedzinasanas-kalendars-2019-gadam/

Pirms 8+ gadiem VID bija diezgan nicīga attieksme pret IT personālu vispār. Pie kam IT daļas vadītājs bija pūslis. Cerams, ka tur vēl viss labosies.