Video kartes

Sveiki, nu jau kādus gadus 7 mocu vienu un to pašu portatīvo datoru, nolēmu sakomplektēt stacionāro un esmu atdūries pret drausmīgu situāciju ar video kartēm. Normālām video kartēm cena ir vienkārši kosmoss. Pat nonācu līdz galējībām, kad gribēju nopirkt jau sakomplektētu datoru, izņemt sev interesējošo video karti un pārējās komponentes pārdot. Interesē veikali, kur video kartes varētu būt uz vietas, kāds varētu padalīties ar šādu info? Cik nu es tā pastaigāju apkārt, nekur īsti neko sakarīgu neredzēju. Nevarētu teikt, ka esmu gatavs pirkt lietotu, tomēr dārgākā datora komponente un gribās kaut kādu sava veida garantiju. Konkrēti interesē GTX 1060 6GB kartes.

nākies vien mainot, lai atsistu piķi…

Nu nav GPU minings tik izdevīgs, lai es ar vienu 1060 varētu īsā periodā tur kaut ko “atsist”

tieši to pašu šodien konstatēju, meklēju portatīvajam ssd disku; man piedāvā 482gb kingstonu pa 143…

Jap, iesaku pagaidīt.

Vēlējos jauno i7 coffee lake proci paķert. Ja tās 350 naudiņas par viņu vēl varētu acis piemiedzot noskaitīt, tad vajadzīgā mātes plate aptuveni ap 180 eirām, kas manuprāt ir kosmoss.

nevajadzētu jaukt kopā “tirgus kropļošana ar bezjēgas pieprasījumu” un kaut cik saprotamu situāciju ar pamatplates čipsetiem - šobrīd intel ir izlaidis tikai high end Z370, kas arī nosaka pamatplates cenu. un starp citu cipari sākas no 110 eiro.

Nav jau tā, ka mani citu komponenšu cena baigi uztrauktu, SSD man jau ir un tie ~100€ par 8GB 2400Mhz ramu arī īsti nav žēl. Man vienkārši riebjas skatīties uz video karšu cenām, kur CPU + PSU + RAM + mātesplate maksā mazāk par vienu video karti, nu nav tas normāli. Tāpēc arī meklēju kaut kādus citus variantus, nevis pirkt internetā, laigan cik esmu staigājis pa veikaliem, viņi vienkārši neiepērk tādas video kartes, laikam atliek meklēt kaut kādus lētus, jau nokomplektētus datorus :confused:

Es tieši tikko paķēru Crucial MX300 525 gb, pa 136 eur no 1a.lv (priekš PC gan ne laptopam).
Zinu, ka modelis nav tas labākais, bet esošais SSD arī ir no Crucial un problēmu nebija, kā neliels uzlabojums kompim derēs, kad nākotnē likšu pilnīgi jaunu, tad arī skatīšos kārtīgi reviewus un pētīšu, kas ir kas.

Par tēmu runājot, fiksi paskatoties, lētākais 1060 / 6gb ko atradu netā bija 280-290eur dataleks.lv, nav tas top saits, bet ir pirktas tur komponentes, pagaidām problēmu nav, tā kā garantijas vārda turēšana pie viņiem nav vēl pārbaudīta.
Bet jā, cenas ir paaugstas, es gan šaubos vai 1/2 gada laikā kas tur diži uzlabosies, diez vai tas kripto bums tik ātri norims.

man krūšalu silti neieteica…

Es tieši tikko paķēru Crucial MX300 525 gb, pa 136 eur no 1a.lv (priekš PC gan ne laptopam).
Zinu, ka modelis nav tas labākais, bet esošais SSD arī ir no Crucial un problēmu nebija, kā neliels uzlabojums kompim derēs, kad nākotnē likšu pilnīgi jaunu, tad arī skatīšos kārtīgi reviewus un pētīšu, kas ir kas.[/quote]

Bija kādi konkrēti mīnusi, kapēc neieteica ?
Principā man abi šie ir pirmie SSD un abi no Crucial, pirmajam ir kādi 3-4 gadi, vēl nav nomiris :slight_smile:

nav komentu. dažreiz vnk jāatslābinās un jāgūst baudu.

Bija kādi konkrēti mīnusi, kapēc neieteica ?
Principā man abi šie ir pirmie SSD un abi no Crucial, pirmajam ir kādi 3-4 gadi, vēl nav nomiris :)[/quote]

Tieši šī iemesla dēļ es joprojām sēžu uz vecas kartes un siekalodamies skatos uz Vega, internetveikalu bildītēs. :smiley: