WD My Cloud NAS kaput / diska remonts

Paziņa sajauca barošanas blokus un WD My Cloud 8TB NAS-am 12V vietā piesprauda 20V. Ar ko NAS kontrolierim un diskam iestājās Staļingrada. Disks - WD 3.5" WD80EFZX (8TB, SATA, HGST?), plates numurs 006-0A90439. Kam/kur zvanīt un interesēties par ar pārspriegumu nobeigta cietā diska atdzīvināšanu? Zinu par info nocelšanu no ripām, taču šoreiz izskatās, ka nodega tikai kontroliera plate.

Alternatīva: kādam te ir bijusi pozitīva pieredze ar diska atdzīvināšanu, nomainot kontroliera plati?

Nupat mēģināju saprast, vai var atdzīvināt NAS kontrolieri. Pēc pirmās apskates nosviluši pāris 12V-5V pārveidotāji 5V un 3.3V barošanai. Mazas 6-kāju SMD mikrenes, kods (laikam) 0B-L0H. Gribas uzzināt īsto nosaukumu.

Foto ar miroņiem tuvplānā:
https://drive.google.com/drive/folders/1Md-0SkxftOnpr4Z_7LCcIZyH-ewxANHs?usp=sharing

Jā ir pieredze. Tikai samainīt plati nevar, vajag ROM pārnest. Dotajā gadījumā jānolodē rom čips, jānolasa. Ja nevar nolasīt vai saturs ir bojāts, tad plates mainīšana neatrisinās problēmu.

Riskēju noraut diska plati. 12V ķēdē atradās uz īso izšauta TVS diode un dēļ tās izdedzis drošinātājs.

Abus izravēju un drošinātāja vietā ieliku vadu. No jauna pieslēdzot, disks atdzīvojās.

Tik tālu labi, taču diskam derētu atjaunot aizsardzību. Izskatās ka Lemonā mazās 12V TVS diodes nav. Kur vēl šādas detaļas var pasūtīt mazos daudzumos? T.i. varu pasūtīt 10 gab., taču minimālo rulli ar 1000 gab. gan nevajag :slight_smile:

ja lēti un ilgi, tad Ali/Ebay
ja pa dārgo dažās dienās no Eiropas, tad man patīk poļu TME, sūtīšana laikam no ~7 eiro.

ps. Ormix vēl ir tepat Rīgā.

Izskatās, ka Ormix.lv ir 12V supresori - SMBJ12A.Varētu būt, ka šis ir lielākā korpusā, bet gan jau uzlodēt varēs. Vēl var skatīties elfa.lv, semicom.lv, salvats.lv.
Ja no lielajiem piegādātājiem, tad digikey.com, mouser.com, lv.farnell.com.

Bet - tu esi drošs, ka tas ir 12V supresors? Un vai tas ir vienvirziena, vai divvirzienu supresors?

0B-L0H - pēc šī, diemžēl, gandrīz neko neizdodas atrast. Visticamāk, ka tas ir generic datestamps.
Jāmeklē switching pārveidotājs. Uz aci izskatās, ka korpuss būs viens no šiem - TSSOP-6, SC-88, SOT-363, SC-70-6.
Tāpat uz aci pinouts - 6 - izeja, 5 - ieeja, 4 - varētu būt, ka Enable (EN), 3 - izskatās, ka feedback’s (FB), 2 - vajadzētu būt GND, 1 - varētu būt BOOST (VBST) vai SS.
Sporta pēc varētu mēģināt sameklēt, ja ne to pašu, tad ko līdzīgu. Tikai, varbūt tu zini no kāda uz kādu spriegumu šim bija jāpārveido? Vispār super būtu, ja tu varētu nomērīt abu rezistoru pretestības (melnās blusas uz 3. kāju). Zinot tās un vismaz aptuveno izejas/ieejas spriegumu, varētu mēģināt precīzāk piemeklēt pārveidotāju.

Viens līdzīgs ir šis:
http://www.ti.com/lit/ds/symlink/lm2736.pdf
EN un FB pini samainīti vietām pret manu ‘uz aci’ novērtējumu, bet kopumā izskatās OK.
Tikpat labi varētu būt šis:
http://www.ti.com/lit/ds/symlink/lm2841-q1.pdf
Pinouts tāds pats, kā mans ‘uz aci’.

Izpēti var turpināt te. Vakarpusē varu papētīt vēl, tagad derētu pašam pastrādāt ^^

Tiku pie donoru platēm no beigtiem diskiem. Te minētajam diskam pārsprieguma aizsardzība atkal ir kārtībā. Donoriem bija tikai O drošinātāji (2,5 A), tāpēc šajā diskā, kur lieto S drošinātājus (4 A), nācās ielikt divus O paralēli.

https://drive.google.com/open?id=1aXxXN624AWkuZrPpq_yXiCmClIyNR7id

Atliek atrast sprieguma regulatorus. Pēc izvadiem un spriegumiem tuvākais Rīgā nopērkamais kandidāts šķiet AP5100. Tāpat izlodējamus kandidātus no izmestas elektronkas diemžēl vēl neesmu atradis.

Regulators gan jau derēs, tikai tev jānomēra tie feedback’a rezistori. Ja nomināli nebūs īstie, tad spriegums arī tiks noregulēts savādāks. Ka nesanāk tā, ka vēl kaut kas nosvilst…
Lai būtu pavisam droši, es pārgrieztu izejas celiņu starp urbumiem un kondesatoriem:
image
Pēc tam tad var droši spraust pie barošanas un nomērīt vai tiek noregulēts īstais spriegums. Ja jā - super, salodē griezuma vietu kopā un profit. Ja nē, būsi aiztaupījis sev galvassāpes.
Ja tev ir pieejams osciloskops, tad pēc jaunā regulatora uzlodēšanas nenāktu par ļaunu pārbaudīt arī pārslēgšanās frekvenci. Tai jābūt pēc iespējas augstākai. To var pieregulēt ar spoli. Šī konkrētā ir 6.8uH, bet, lai frekvenci izrēķinātu, trūkst ‘ripple current’ vērtības. Bet, ja viss aiziet un strādā, tad bez šī varētu arī iztikt.

IMHO nav labi atstāt nepabeigtas tēmas :) Tātad disku salaboju agrāk, taču NAS kontroliera platei atklājās vēl viens beigts sprieguma pārveidotājs un īsais procesora barošanā. Noravējot visu aizdomīgo, nepazuda. Secinājums - remonts vairs nav ekonomiski izdevīgs. Ejošu kontroliera plati izdevās atrast eBay pie angļiem pa 14 poundiem. Pa tiešo uz LV viņi nesūta, taču tam ir EshopWedrop. Ar jauno plati NAS aizgāja uzreiz. Tēma slēgta.

Intereses pēc jaunajā platē nomērīju vecās plates “miroņu” īstos izejas spriegumus. Tas ko biju domājis esam 3.3V pārveidotājs, izrādījās 1.5V RAM čipa barošanai un otrs it kā 5V bija 1.075V procesora barošanai. 3.3V nāca no pavisam cita pārveidotāja (arī bija nodedzis). Apzīmējumi uz pārveidotāju čipiem jaunajā platē pavisam citi un arī internetā neatrodami. Ievadi/izvadi gan “standarta” (2-GND, 5-IN, 6-SW) un pēc references shēmām. Izskatās ka lielo ražotāju pasūtīto čipu partijām virsū štancē nevis čipa modeļa kodu, bet saīsinātu partijas numuru.

1 Like