Wi-Fi Range Extender

Vai kāds var palīdzēt ar padomu?
Ir atsevišķas vietas dzīvesvietā. kur WiFi signāls pavājš. Vai Range Extender var līdzēt?
Rūteris: TET piešķirtais Technicolor TG 788vn v2
Skatos uz šādu produktu.

nu njem megjini kursh tev liedz, par 14€ var arī vienkārši mēģināt! :slight_smile:

un jaa palīdz , tplink ja nemaldos bija arī apps kurš tev palīdz atrast labaku vietu kur exteneri novietot

range extender is evil. ja tev ir iespēja nodrošināt vadu līdz otrai mājokļa pusei, tad daudz labāk likt AP, piešķirt citu SSID un ļaut ierīcēm pašām slēgāties starp bezvadu tīkliem.

Vadi/ligzdas principā ir savilkti, drošvien vienošanas vaina. Centrālais vadu murskulis ir pie ieejas, rūteris apmēram vidū, problēmzonas pa malām. Kāda shēma būtu jāveido? Domāju, ka līdz rūterim pienāk 1 pāris, līdz ar to padot pa vadiem atpakaļ uz centrālo murskuli nesanāk. Jeb es nepareizi domāju?

īsti nesaprotu, kāpēc ir vadu murskulis pie ieejas, ja rūteris ir pa centru. varbūt kā reizi rūteri ir jāpārvieto pie ieejas un papildus aparāts jānoliek kaut kur dziļumā?

parastais tīkls ir zvaigznes shēmā — ir viens ienākošais vads -> rūteris -> vadi uz visām pusēm.

par bezvadu tīkla plānošanu — ļoti svarīgi saprast, cik tev daudz traucēs sienas. perpendikulāri var mierīgi pārīti izsist, bet pa diagonāli sienas “biezums” palielinās līdz pat x5 vai vairāk.

par vadiem atpakaļ — var, bet tas nav normāli (lai arī strādā) un mājās parasti nav vajadzīgs :)

Rūteris ir pie televizora skapītī noslēpts. Turpat arī TV dekoders.
Pie ieejas, kur vadu sadale, nav rūterim vietas. Katrā telpā ir tīkla kontakts, attiecīgi arī vadi uz to. Bet kā reiz dažās vietās sanāk signāls pa diagonāli.

skaidrs, tet pievilka, kur norādīji, un tas ir pie TV kaut kur centrā visai platībai. cik tad kopumā tev ir “aklo” punktu un vai tie ir pretējās pusēs?

ja nav nosegta tikai viena puse, tad tajā galā var uzlikt ar vadu pieslēgtu AP.

ja zonas nav pa perimetru, tad prātīgāk ir palūgt tet izslēgt viņu wifi, lai nepiesārņo ēteru un pašam uzlikt divus AP pretējās pusēs.

Plāns skaidrībai.
Kontakti ir vēl šur tur, vadi aiziet uz murskuli.
Vienkāršākais risinājums būtu iespraust “evil” 230V, bet …

Es te iemaisīšos pavidu. Kāpēc vajag citu SSID? Pietiek tak ar citu kanālu, kas tikai daudz nepārklājas - iekārtas pašas pārslēgsies un ātrāko un ieguvums - viena parole.

dažas iekārtas jūk prātā un sākas brīnumi, tāpēc rekomendēt ko tādu svešam cilvēkam es neriskētu.

redzētās dīvainības:
pieslēdzas tikai pie pirmā ieraudzītā AP, otru ignorē vispār
nepieņemami ilgi turas pie viena no AP, kuram zona jau -80 dBm. sakari, protams, smagi gļuko

vienādu SSID lieku tikai tad, ja zona praktiski nepārklājas. ja pārklājas, tad prātīgāk sakonfigurēt mesh’u, lai vēlāk klients nekompostrē smadzenes ;)

vēl viena dažādu SSID pozitīvā īpašība ir iespēja pārslēgties starp AP ar rociņām, ja aparāts ir iestrēdzis “nepareizajā” tīklā.

Tad kāds ir risinājums? Kur un kā var otru AP uzlikt un kas tas vispār ir par zvēru?
Laikam būs jāpērk tas pats “evil” pa 14 eur, kas kā te minēja, ir eksperimenta niecīga naudas vienība.

pēc plāna un fočenes pievienošanas esmu gatavs mainīt domas virzienu uz extenderi :)

sākšu ar extender is evil
katrs wifi klients dala kopējo pārraides kanālu. parastajiem extenderiem ir viens raidītājs un tas nozīmē, ka datu daudzums ekstendera klientam ir 2x lielāks, jo info ir jāsaņem no klienta un jāpārsūta rūterim. tāpēc ātri vien var nonākt pie situācijas, kad tīkls no extendera bremzē, bet no pamatrūtera viss vēl ok.

sadales kārba aka “vadu mudžeklis”
celtnieki savā elementā, savilkti vadi un “pievieno, kad savajadzēsies”. varu minēt, ka tet ir izmantojis vienīgo vadu līdz TV, tāpēc arī bija jautājums par iespējamo atgriezenisko saiti. un, protams, visi pārējie vadi nav uzkniebti, kas automātiski nozīmē, ka tev tāpat ir jāsauc kāds tīklinieks.

rezumē
sev un klientiem extenderi nekad nerekomendēšu kā pirmo risinājumu.
tavā gadījumā [kasa pakausi] nu nez, ja problēmzonā netiks nopietni strādāts, nu uzliec. nav jau tā, ka ar extenderi komplektā nāk četri apokalipses jātnieki un pasaules gals ;)

Vél jau ir opcija aizņemties no kāda normālu jaudīgu rūteri. Atslēgt TET wifi, turpat pieslēgt to rūteri un vienu antēnu pavērst problēmzonas virzienā. Noteikti sitīs cauri sienām labāk nekā tas TET sūdiņš, bet vai pietiekami - nezina neviens. Tu jau neuzzimēji nesošās sienas un to materiālus ;)

Labi, sākšu es arī par to domāt! :slight_smile:

Celtnieki - precīzi un tieši ar tādiem vārdiem!
TET, šķiet, uzkniebis 2as apaļas klimpiņas uz pāris vadiem.
Pārbaudīšu, vai pie TV ir vēl kādi neizmantoti vadi. Tad tas nozīmētu vēl vienu vadu iespraust rūterī, tad vadu mudžeklī savienoties virzienā uz zilo kontaktu un tur pieslēgt AP. “Pīs of keik”

Edit: TV sienas galā ir šāds skats:

skaidrs, ka vienkāršākais (bet ne labākais) risinājums būs extenderis.

tu tiešām gribi dabūt atpakaļ internetu caur to pašu vadu uz “sadales kārbu” un tālāk uz AP problēmtelpā? tad tev būs nepieciešams kāds tīklinieks, ja pašam nav instrumentu. vai tā tomēr vairāk ir izglītojoša interese, kā vēl varēji atrisināt problēmu? tad “saspringšu” uzrakstīt.

ps. teorētiski, man nav problēmu, ja mani pašnāvnieka vietā aizved un atved (visaugstākais mirstības % autoavāriju gadījumā ir blakussēdētājs šoferim ;) varam sastādīt iepirkumu listi — knaibles, konektori un pusmega testeris vadiem man ir, vajag nopirkt AP un dažas RJ45 ligzdas.

ar to jaudu ir kā ir. tā, pirmkārt, ir reglamentēta. otrkārt, var palīdzēt tikai labas antenas, BET! ja klienta aparāts nespēs aizraidīt signālu atpakaļ, tad tuksne ;)

ps. par “tuksni” valodnieki mēģin(āj)a nodēvet atstarpi, probelu, space bar ;D

Labi, pirkšu extenderi. Pirmkārt, tā vajadzība nav tik milzīga, drīzāk fragmentāra. Otrkārt, ir sajūta, ka vadu, AP, vešanas pasākums būs krietni dārgāks.
Liels paldies par ieteikumiem!

P.S. Kāpēc šitajā sfērā obligāti vajag specknaibles utt.? Elektriskos vadus var satīt, saskrūvēt ar spailēm, saspiest, salodēt. Katram pēc iespējām. Kas šitie vadi ir sliktāki, ka ja es viņus vnk sarullētu kopā un uzpilinātu alvas pilīti, nebūtu kontakta?

Knaibles nepieciešamas konektoru “uzkniebšanai”.

tā nav zemfrekvences vājstrāva, kur pietiek ar fizisko kontaktu kā analogajam telefonam. tikko frekvence palielinās, tā spēkā stājas kaudzīte ar fizikas likumiem, kurus es jau esmu laimīgi aizmirsis ;)
esmu redzējis gan satītus, gan salodētus vadus un tīkls pat kaut cik gāja, kamēr sauca mani palīgā, jo bremzējot un gļuki lien.

Datu pārraide lielā ātrumā ir augstfrekvences sakari. Un tur spēkā ir daži savdabīgi fizikas likumi un to ievērošanai nepieciešamie kabeļu un savienojumu montāžas veidi. Kuru neievērošana beidzas ar bremzīgiem, raustīgiem un vispār nekādiem sakariem. Tāpēc neuzdod dumjus jautājumus, bet pa 15-20 eiro nopērc Ethernet spraudņu uzkniebjamās knaibles, pašus spraudņus un nepieciešamā garuma CAT5 (100 Mbps) vai CAT6 (1 Gbps) kabeli. Ja negribi pirkt knaibles un esi Rīgā/tuvajā pierīgā, par labu vīna pudeli vai attiecīgu eiro ekvivalentu uzkniebšu :slight_smile: