Wifi caur repīteri nežēlīgi lēns

Sveiki, biedri!

Netieku skaidrībā ar mistisku problēmu. Mājai 2.stāvā esmu uzlicis TP WiFi extenderi (repīteri). Ātrums redzams pievienotajā attēlā.

Tas ir pilnīgi pieņemams, ņemot vērā to, ka tas ir mobilais internets + zudums no repītera, kā tāda. Sievas androīdam i-nets darbojas nevainojami, bet man uz septītā ābola internets nežēlīgi velkas. Varu stāvēt repīterim blakus, WiFi iedaļas ir max, bet twiteris, youtubs, lapas u.c. veras ārkārtīgi lēni. Dažkārt par vairākas minūtes lai atvērtu visparastāko weblapu. Kur varētu būt problēma? Nomērot ātrumu, tas ir 27Mbps un 7.5Mbps. 1.stāvā no rutera pa taisno WiFi viss darbojas zibenīgi. Tieši repīteris un tieši ābolam nepatīk.

Sveiki!
Ir bijusi līdzīga situācija, bet tur gan bija Netis repīteri. Arī ābolu tehnika iebremzēja,gan Mac,gan phone.
Tika mēģināti citi repeater,range Booster, mazliet labāk bija, bet ne tā, kā jābūt. Risinājums bija sekojošs- tika iegādāti paši lētākie Mikrotik rūterīši ( https://www.eurodk.lv/lv/products/mikrotik-hap/routerboard-hap-lite )un vairs nebija nekādu problēmu, ne ar ābolu tehniku, ne ar citām.
Šie rūterīši ir labi ar to,ka ļoti stabila darbība,tiem ir plaši konfigurējama programmatūra. Sakonfigurēju rūteri kā neta ‘‘ņēmējs -devējs’’, viens SSID pa visu māju un strādā ideāli. Cena tam bija pat lētāka kā TP-link, Asus repater-iem. Vienīgais šim modelim ir tikai b/g/n wifi standarts. Ja ir vajadzīgs AC,tad jāskatās cits modelīts.

Sauc kā gribi - repīteris, būsteris, vienalga. Tie visi noēd vismaz 50% no tīkla ātruma, ja starp rūteri un repīteri ir tikai Wi-Fi savienojums. Ir tādi mesh network aparāti (tepat pie mums ir apskatīti pāris Asus aparāti), kas speciāli paredzēti karināšanai vienu otram galā ar Wi-Fi, bet tie ir nežēlīgi dārgi. Stabilākais un ātrākais būtu novilkt vadu starp rūteri un repīteri. Tad dabūsi Wi-Fi ātrumu visos pakšos tuvu 100% pieejamajam.

Autora gadījumā mesh tīkla izveide diez vai būs vajadzīga. Viņam pietiks ar vienu normālu AP otrajā stāvā, kas smuki māk paņemt netu no primārā rūtera un attiecīgi padot tālāk. Uz lieliem objektiem var likt rūterus, kuri atbalsta mesh, Caps. Protams vadi jau vienmēr ir labākais risinājums,bet ņemot vērā, ka lielākai daļai mājās ir uztaisīti skaisti remonti un vilkt vadus no jauna nevienam īpaši negribas, tāpēc arī tiek meklēti wifi risinājumi.

@Artis tas neizskaidro to, kādēļ uz citiem telefoniem, kas darbojas ar Android sistēmu, nekādas bremzes nav.

@Alex Paldies par ieteikumu! Ja tiešām neatradīšu knifu kāpēc tieši Apple ierīcēm nepatīk mans pagarinātais WiFi, tad būs jāizmanto Tevis ieteiktais variants ar microtic rūteri.

Tā repītera ceļi nav izdibināmi.

Esmu 2x mēģinājis cīnīties ar repīteriem, abas reizes kapitulēju. Ātruma kritumi un atslēgšanās tiem bija ikdiena.

Kāpēc tieši Apple - nezinu.

papingo dns no sava telefona, drošvien pakas krīt ārā.
paprovē gan pie repeatera, gan pirmā rūera. parādi rezultātus. varbūt kādi spaiki pingos būs abos galos un repeatera pusē jau tas būs x2.