Xiaomi Mi 9T, Motorola One Vision vai Nokia 8.1 kā stabils darba zirgs vairākiem gadiem?

Vai mūsdienās vispār ir pietiekoši liela vērtība Nokia zīmolam, servisam un diezgan tīram Android, lai izvēlētos Nokia 8.1 no operatora veikala, bet nevis Xiaomi Mi 9T vai Motorola One Vision no cita veikala?

Pieņemam, ka visiem kandidātiem cena ir daudzmaz vienāda.

Man prioritātes ir izturība un laba zvanu un zonas kvalitāte, jo daudz ceļoju kājām un ar sabiedrisko transportu un telefonus mainu ne biežāk ka reizi 3 gados. Gribētos kaut cik pieņemamu kameru, kas ciešami tiek galā arī tumšākās vietās, un domāju, ka ļoti noderētu optiskā stabilizācija, ja vien tā tiešām spēj kaut cik līdzēt pret nelaikā nodrebējušu roku?

Meklējot jaunāku ierīci zem 350 EUR ar parametriem NFC, žiroskops (vajag dažām darba specifiskām lietām), vismaz 4GB RAM, izskatās, ka izvēle ir starp Samsung A40, Motorola One Vision (dīvainais ekrāna formāts ar palielu kameras caurumu), Nokia 8.1 un Xiaomi Mi 9T.

Samsung un Xiaomi mīnuss, ka neesot optiskās stabilizācijas, un nez, vai no A40 par tādu cenu var ko labu sagaidīt kameras ziņā.

Xiaomi, kā parasti ir ļoti jaudīgs par savu cenu, bet nedaudz attur viņu tieksme izlaist jēlāku programmatūru, ko pēc tam ilgi pieslīpē, un meistari baumo, ka iekšējā uzbūve Xiaomi neesot diez ko spoža… taču nez, vai pēdējā laikā tas pats nenotiek arī ar visiem citiem ražotājiem?

Motorolai pievelk daudz pozitīvo atsauksmju, ka esot laba zona vietās, kur “citas ierīces” knapi velkot dzīvību, un arī gandrīz tīrais Android One ar garantētiem atjauninājumiem un minimālām ražotāja izmaiņām; tāpat kā Nokia.

Mjā, tādas skaļas pārdomas tikai sanāca, nez, cik liela jēga, bet varbūt kāds, kas ir paguvis aptaustīt vairākas ierīces, spēs kliedēt manus mītus un šaubas.

Lietoju nokia 8 jau mazliet vairāk kā gadu, tāpēc viedoklis par nokia ierīcēm ir. Nākamais telefons visdrīzāk nebūs nokia. Dažas lietas: tīrs android izklausās forši, bet ātri paliek par prastu un liek doties launčera meklējumos. Slimo ar ķīniešiem raksturīgajiem bugiem līdz ar atjauninājumiem - izlabo vienu, parādās cits. Pēc android 9 atjauninājuma bija drausmas kaut kādas… Kamera 8 nokiai ir viduvēja, par nokia 8.1 viedokļa nav, varbūt ir labāka. Visādi citādi viss darbojas, kā saki darba zirgam ir ok, bet sirdij gribētos ko feināku.

Jā, kaut kādu launčeri man arī gribēsies uzlikt, bet vismaz tas būs pēc manas gribas un neaizņems lieku vietu.

Ar ražotāju “papildinājumiem” ir tāda problēma, ka atjauninājumi (ja vien nav pilns firmware) nevis pārraksta veco, bet gan iet papildus, un tāpēc sanāk, ka aizņem vietu dubultā. Tas gan ir ar nolūku, lai var pēc tam atjaunot rūpnīcas iestatījumus, izmetot visus atjauninājumus. Tā pa vairākiem gadiem sakrājas dubultā praktiski visa sistēmas programmatūra, un tad nav brīnums, ka ierīcei sāk trūkt vietas lietotāja programmām. Tīram Androidam vismaz mazāk lietu, ko atjaunināt pa vienai.

Nez, kā ar Motorola - gan jau ka arī tai ir “ķīniešu sindroms” pēc aiziešanas uz Lenovo…

Autors, šķiet, jau pabijis iekš GSMaren filtriem… Neko daudz citu jau neatradīsi šādā cenā, ja neskaita puņķa galā karājošos Huawei. Jāpriecājas, ka vispār kaut kas tāds atrodams.

Aha, pa filtriem pastaigāju, meklējot pēc vismaz 4GB RAM un NFC un zem 350 EUR. Nemaz tik liela izvēle nav, ja vien negrib turēties pie “tautas iecienītā” Samsunga (jo vismaz manā apkārtnē nospiedošs vairākums vispār domā, ka Samsungs izgudroja Androidu :smiley: ) vai arī nebaidās no ķīniskākiem variantiem Xiaomi un Huawei.

Interesanti, man gan it nemaz neliekas par prastu, vienmēr paticis tīrs Androīds, tāpēc arī iepriekš bija Xiaomi Mi A1, bet likās pašvaks. Pārgāju uz Nokia 8. Ar apdeitiem arī viss kārtībā, nekādu bugu nebija…

Njā, laikam gaumes jautājums - man arī ļoti patīk Mi A2.