Zenbook ar Ryzen 7 vai i7

Labdien!

Varbūt varēsiet man palīdzēt, jo, diemžēl, internetā nevarēju atrast labu izskaidrojumu vai salīdzinājumu…

Es vēlos iegādāties Asus Zenbook 14, jo pēc apskatiem šķiet, ka šis ir tieši tāds modelis, kāds man nepieciešams. Bet, meklējot variantus, atradu versiju arī ar Ryzen 7, kurš ir apmēram 300-400 EUR lētāks nekā i7 versija.

i7 versija - https://www.lmt.lv/lv/dators/Asus_ZenBook_14_UX425JA_i7-1065G7
Ryzen 7 versija - https://www.tet.lv/veikals/asus-zenbook-14-um433da-a5041t-icicle-silver.html

Man šis dators pamatā būtu darba vajadzībām, bet laiku pa laikam gribētu izmantot arī video montāžas vajadzībām. Ne profesionālā līmenī, un ne pārāk bieži, bet tomēr… Kurš no šiem modeļiem būtu labāks, un vai šie +300 EUR par i7 versiju ir tā vērti?

Paldies! :slightly_smiling_face:

Sveiks,

Kodolu skaits vienāds, abiem ir multi-threadings, abi ir 15W čipi.
Skatoties uz benčmārkiem, Intelis ir priekšā AMD - kādu labu gabalu single-core testos, un tikai mazliet multi-core testos.
Ikdienas lietošanā tu starp šiem abiem diezin vai jutīsi atšķirību. Kad sāksi montēt video, tad, visticamāk, Intelis būs ātrāks. Tad nu domā pats, vai tev tās 300 naudiņas ir tā vērtas. Daļa no tās cenas starpības ir 2x ietilpīgāks SSD (1TB ar Inteli vs 512GB ar AMD) un mazliet lielāka baterija (67Wh ar Inteli vs 50Wh ar AMD).
Es gan papētītu vai nevari atrast ko sev tīkamu ar AMD 4700u, piemēram:
Lenovo ThinkPad E15 - šim gan tikai 256GB SSD.
HP ProBook x360 435 G7 - šim atkal ekrāns ir 13,3"
4700u ir paaudzi jaunāks par 3700u un, atkal, spriežot pēc benčmārkiem, izpogā Inteli. Cipariņus vari papētīt šeit:

Paldies Tev liels, Jāni!

Šobrīd skatos versiju iegādāties ierīci caur kādu no operatoriem, pie kuriem esmu kā klients. Tevis minētās ierīcēs tur gan nav pieejamas.

Bet Tavs komentārs bija vērtīgs, un deva labu ieskatu, kā rīkoties! :slight_smile:

Man ir geiminga laptops ar Ryzen 7 3750H, speciāli skatījos vienu brīdi, vai vai CPU nepārkarst un nesāk throttlot, bet nekad nav temperatūras virs 85 grādiem bijušas. Intel visi i7 ir throttlojošu un karsuši līdz 97…99 grādiem. Turklāt Tu skaities uz U procesoru, kas būs mazāk silts… visticamāk. Šobrīd es no Intel neņemt neko. Kādu Optane atmiņu varētu, bet ne jau procesorus.

Šobrīd gan jēdzīgāk skatīties uz kādu Ryzen 4000 sēriju.

1 Like

tas, ka kāds procesors silst vairāk un sākas trotlings nav procesora vaina (pārsvarā, bet ne vienmēr), bet gan datora ražotāja, kas nemāk normāli izplānot dzesešanu.